TROMED - zaopatrzenie medyczne - terapia pacjentów z obrzękiem limfatycznym

Wielkie odliczanie do .....

NAJWIĘKSZEJ IMPREZY W POLSCE!

JUŻ PO RAZ TRZECI !!
Już 16 sierpnia 2015 roku rozpoczyna się III edycja akcji "Zdobywamy Górę Kamieńsk". Będzie to kolejna okazja do przełamania wielu barier, zmiany mentalności a co najważniejsze dobrej nie tylko sportowej zabawy.

Już ponad 100 osób poruszających się na wózkach inwalidzkich zgłosiło się do udziału w III edycji wydarzenia.
Cieszy nas fakt, że zgłaszają się osoby z całego kraju.

Akcja "Zdobywamy Górę Kamieńsk" to okazja do przełamania wielu barier. W ubiegłym roku z górą zmierzyło się ponad 100 wózkowiczów i dwa razy tyle osób pełnosprawnych.

Większość dystans 3200 metrów pokonała o własnych siłach.

Ciągle pod górę, ciągle z zakrętami. Droga na Górę Kamieńsk stała się symbolem, bo przypomina tę, którą osoby niepełnosprawne pokonują codziennie, w swoim życiu. W trudnych chwilach wspierali ich chodzący wolontariusze. Ci drudzy byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności i siły charakteru wózkowiczów.

Niejeden pełnosprawny stwierdził, że na górę nie wjechałby na rowerze, a co dopiero na wózku napędzanym siłą rąk. Tym samym osoby na wózkach stały się motywatorami dla osób sprawnych fizycznie, aby pokonywać swoje słabości, mierzyć się ze swoją własną górą.

Wielu wolontariuszy po raz pierwszy miało okazję przebywać z osobą niepełnosprawną. Wspólna droga była okazją do integracji, poznania siebie, nawiązania bliższych relacji. Zdobywali górę razem, ramię w ramię, młodsi i starsi, mniej i bardziej sprawni.

Na górze czekały na nich medale - w pełni zasłużone, bowiem osiągnęli wiele, a przede wszystkim pokonali siebie i własne słabości! Na mecie nie było osoby, na ustach której nie widniał uśmiech, mimo ogromnego zmęczenia.


ZGŁOŚ SIĘ TERAZ


PROGRAM IMPREZY:

8.00 - 10.30
rejestracja uczestników i wolontariuszy

11.00
oficjalne otwarcie IMPREZY ( przemówienia)

12 .00
oficjalny START

13.30 - 16.00
oczekiwanie na uczestników od strony OSiR Góra Kamieńsk

16.00
losowanie nagród, pamiątkowe zdjęcie

18.00
zakończenie imprezy

Od godz. 13.30 do godz. 19.00 zabawa przy muzyce DJ'a, animacje ( malowanie buziek, banki mydlane, chusta klanza) stoiska/stragany ogólno-handlowe z zabawkami, obwoźna budka z lodami i goframi, catering dla uczestników i wolontariuszy.

Organizatorzy:
Fundacja Aktywnej Rehabilitacji, Akademia Pana Grześka

Więcej informacji pod nr tel.
FAR - Monika Mazur -509 447 072
APG - Monika Michel - 500 182 945