TROMED - zaopatrzenie medyczne - schodołazy

schodołazy

model: schodołaz kółkowy Liftkar PT Uni

Schodołaz Liftkar PT Uni pozwala w łatwy sposób bezpiecznie pokonywać schody. Jego mobilność pozwala go używać na prawie każdych schodach. Umożliwia pokonywanie schodów nie tylko prostych, ale i krętych.

Schodołaz składa się z trzech podstawowych części : część jezdna (15 kg), skrzynka akumulatorów i część do obsługi ręcznej (4 kg każda). Wszystkie części są stosunkowo lekkie i łatwo demontowane.

Liftkar PT Uni umożliwia transport wszelkich wózków inwalidzkich (także sportowych) po schodach bez jakichkolwiek zmian w wózkach (bez demontowania kół).
Charakterystyczne są platformy po obu stronach kół dla ich podtrzymania - łatwe w użyciu, specjalne regulowane uchwyty zapewniają stabilność oparcia.

Liftkar PT Uni jest schodołazem, do który podczepia się wózkek. Pasują do niego praktycznie wszystkie modele ręcznych wózków inwalidzkich.

W bardzo prosty sposób najeżdżamy wózkiem na urządzenie, podczepiamy i zabezpieczamy oparcie, po czym w łatwy sposób poruszamy się po schodach i spocznikach.

Shcodołaz PT Uni jest dostępny w dwóch wersjach: 130 i 160. Wartości te oznaczają dopuszczalną możliwą wagę osoby niepełnosprawnej wraz z jej wózkiem.

Parametry techniczne:
* maksymalne obciążenie: 130/160 kg
* maksymalna szerokość wózka (wraz z kołami)): 73 cm
* średnica kół: 20 cm
* wysokość całkowita: 113 cm
* szerokość całkowita (z opuszczonymi platformami): 76 cm
* długość całkowita: 38 cm


model: schodołaz gąsiennicowy LG 2004

LG 2004 to schodołaz gąsienicowy zaprojektowany i wyprodukowany we Włoszech, w którym wykorzystano najnowocześniejsze technologie.

Jest niezbędnym urządzeniem, pomocnym przy pokonywaniu barier architektonicznych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Jego użyteczność sprawia, że poruszanie się po wewnętrznych i zewnętrznych schodach staje się zdecydowanie łatwiejsze dla osób niepełnosprawnych z opiekunem.

LG 2004 jest prosty w obsłudze dzięki intuicyjnym przyciskom umieszczonym w zasięgu ręki oraz całkowicie przenośny dzięki czemu może być obsługiwany przez każdego i pomaga w pokonywaniu schodów w wielu miejscach.

Gąsienica wykonana jest z materiału odpornego na zabrudzenia oraz przystosowana do pracy na każdym podłożu. Wyposażenie urządzenia w specjalne elektrycznie opuszczane tylne kółka sprawia, że możliwa jest również jazda po płaszczyźnie poziomej.
W wyposażeniu standardowym, urządzenia znajduje się regulowany na wysokość miękki zagłówek oraz pasy bezpieczeństwa.

Cicha praca urządzenia sprawia, że jazda nim jest komfortowa i bezpieczna.
Schodołaz jest przystosowane do szybkiego i łatwego rozłożenia na mniejsze części, dzięki czemu może być przewożone w bagażniku nawet małego samochodu. LG 2004 to wyrób europejski, charakteryzujący się najwyższą jakością w pełni certyfikowany, o bardzo eleganckim wyglądzie.
Wykonany został z wysokiej jakości komponentów w trosce o długą żywotność i bezawaryjność.


Parametry techniczne:
* waga całkowita: 45 kg
* waga steru: 9 kg * akumulatory: 12V 27Ah
* pobór prądu w trakcie ładowania: 80 W * silnik: 300 Watt
* maksymalny udźwig: 130 kg
* nachylenie maksymalne: 70% równe 35°
* zasięg samodzielny: 23 piętra
* zasięg baterii z rezerwą na: 40 stopni
* minimalna długość stopnia: 100 cm
* obszar minimalny poruszania się na schodach w kształcie "L": 100x100 cm
* obszar minimalny poruszania się na schodach w kształcie "U": 100x200 cm
* prędkość maksymalna: 15 stopni na minutę
* system samohamujący w przypadku braku zasilania elektrycznego.