TROMED - zaopatrzenie medyczne - indywidualne przedmioty pionizujące

pionizatory dynamiczne

Pionizator dynamiczny służy do pionizacji pacjenta oraz pozwala na kroczenie samodzielne bądź z pomocą z wykorzystaniem "kiwania" na boki.

Podczas tego procesu następuje adaptacja zmysłu równowagi, adaptacja organów wewnętrznych, adaptacja układu krążenia do nowych warunków i do większego obciążenia.
Pacjent będąc w urządzeniu, może wykonywać proste czynności domowe lub zawodowe.
Zestaw pasów i pelot pozwala osobie pionizowanej czuć się pewnie, bezpiecznie a zarazem swobodnie.

Do pionizatorów dynamicznych istnieją praktycznie nieograniczone możliwości zaprojektowania i dodania wyposażenia wykonywanego na miarę, takiego jak: ortezy stóp, kolan, głowy, tułowia itp.


model: Master Dynamic Classic

Master Dynamic Classic to pionizator dynamiczny do kroczenia, przeznaczony do aktywnej rehabilitacji osób niepełnosprawnych z niedowładem bądź paraliżem kończyn dolnych.

Zalecany dla osób sprawnych fizycznie i wystarczająco silnych aby samodzielnie lub z niewielką pomocą osoby pełnosprawnej powstać z pozycji siedzącej na wózku do pozycji stojącej w pionizatorze.model: Master Dynamic Active Plus

Master Dynamic Active Plus to pionizator dynamiczny do kroczenia, wyposażony w mechanizm podnoszenia z wózka, przeznaczony do aktywnej rehabilitacji osób niepełnosprawnych z niedowładem bądź paraliżem nóg.

Zalecany dla osób które nie są wystarczająco silne i sprawne fizycznie, aby samodzielnie i bezpiecznie wstać z pozycji siedzącej na wózku do pozycji stojącej w pionizatorze.

W przeciwieństwie do pionizatora Master Dynamic Classic, w użytkowaniu tego pionizatora słabsza kondycja fizyczna ,niższa sprawność i wysoka waga ciała nie są dużą przeszkodą.